Acoustic Force - лого
Имаш въпроси?

Звукоизолация на стена със системата Nivelator Sound

Нека ви запознаем със системата Нивелатор Саунд. Специфично за нея е, че запазва максимално височината на помещението. Системата предлага минимална плътност от 6 см, измерена от най-ниската точка на всяка стена.

За извършване на монтажа, първата стъпка е подготовка на стената. 

Следваща стъпка е разчертаване на конструкцията и определяне поставянето на профилите – по дължина или по тяхната къса страна. Необходимо условие е спазването на разстояние между профилите от 50 см, а разстоянието между самите окачвачи не трябва да преминава извън интервала между 70 см и 80 см, спрямо ширината на стената.

След като се разчертае конструкцията, се прави маркиране на мястото на окачвачите.

Използва се за пробив бургия Ø-6 за дюбели с размер 6 мм х 50 мм, а самите окачвачи се поставят с винтове с размер 6 мм х 40 мм. Окачвачите допускат денивелация около 1 см, но при необходимост от по-голям размер се поставят допълнителни подложки, чрез които системата се нивелира допълнително.

Четвъртата стъпка е поставяне на акустична отделителна лента по стените. Нейната функция е да отдели U-образния профил от стените.

След поставянето на окачвачите, се поставя U-образният профил, както и обкантващата лента, поставят се и CW профилите, като се използва техника на „прищракване“.

Тези профили са изработени специално за системата Нивелатор Саунд и имат минимална дебелина от 1,8 см.

От изключително значение е да се обърне внимание на нивелацията на системата. При поставянето й, е необходимо средата на профила да бъде точно на оста през 50 см. Това ще предотврати появата на разминаване при поставянето на първия слой гипсофазер.

След поставянето на конструкцията се поставя и ватата.

В разглеждания от нас случай тя е с дебелина от 2 см и се поставя от горната част на профилите. За да бъде максимално запълнена въздушната междина е необходимо добре да бъде изрязано около самите окачвачи. Разстоянието между ватата и плоскостта трябва да бъде в размер точно 1,5 см, за да се повиши съпротивлението на въздухопреминаване.

След поставянето на ватата следващият етап е поставяне на гипсофазерни плоскости.

Техните размери варират от 1,50 м х 1 м  до 2 м на 1,20 м. Поставят се винаги по дължина (тяхната по-дълга страна), така че да съответстват на конструкцията.

След поставянето и на гипсофазера, всички отчупени ръбчета и фуги се запълват и опушват с гипсово лепило, до получаване на монолитна плоскост. Тя ще възпрепятства преминаването на звуковата вълна.

След завършване и на този етап следва предпоследният етап – на поставяне на мембраната и гипскартона.

Има различни техники за поставянето им. В представения от нас случай, мембраната се поставя на гърба на гипскартона, след което те се вдигат заедно и захващат за конструкцията.

С цел избягване на напуквания и усилване на здравината на стената, гипскартонът задължително трябва да се разминава във фугите с гипсофазера.

Когато искаме да постигнем минимална дебелина на шумоизолационната стена използваме гипскартон с дебелина 9,5 мм. Той се захваща в профилите на конструкцията с винтове за гипскартон с размери 3,9 мм х 35 мм. Мембраната се захваща с такер на гърба на гипскартона, след което листовете се вдигат и монтират директно върху гипсофазера, и се захващат към конструкцията.

При последния етап от поставянето на звукова изолация на стена, работата завършва с дейности по шпакловане, фугиране и отново шпакловка.

Свържете се с нас

имейл - икона

Имейл адрес

info@acousticforce.bg

адрес - икона

Адрес

ул. „Русалийски проход“ 1B, 1407, гр. София

Направи запитване